top of page

Kayıp ve Yas Çalışmasında Terapötik Beceriler Eğitimi

Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, ruh sağlığı çalışanlarını, terapi ve danışmanlık süreçlerinde, kayıp ve yasa ilişkin kavramlar, yas sürecinin evreleri, yas tepkileri ve yas türleri hakkında özellikle uygulamaya dönük olarak bilgilendirmek ana hedeftir. Kayıp ve yas çalışmasında, çocuk ve ergenlerde sıklıkla görülen psikopedagojik ve psikopatolojik sorunları vak’a örnekleriyle ele almak, aile ve okulla çalışma yollarını ve farklı terapötik stratejileri anlatmak amaçlanmıştır. Eğitimin ileri düzeyinde, farklı kuram ve kuramcılara göre yas danışmanlığı/terapisinde danışan- danışman ilişkisini yapılandırma, ilke ve teknikleri belirleme, müdahaleler, stratejiler oluşturma ve travma üzerinden kayıp-yas sürecini çalışmak öne çıkacaktır. Eğitimde, terapötik becerilerin kazandırılması, terapötik mikro becerilerle kayıp -yasa özgü olgu sunumları ve uygulama örneklerini birarada çalışmak temel eğitim yaklaşımı olarak benimsenmiştir.

Eğitim İçeriği

Eğitim içeriği ve takvimine dair ayrıntılı bilgiler bu sayfadan paylaşılacaktır. 

Eğitim Süresi

Ekim 2022 – Şubat 2023 arasında, ayda 3 kere, Salı akşamları 19.30-22.00 arasında, her biri 2.5 saatlik 14 toplantı yapılacaktır. Eğitim toplam süresi 35 saattir.

Başvuru ve Kayıt

Bu eğitim sadece ruh sağlığı alanı profesyonellerine ve öğrencilerine açıktır. İlgilenen kişiler aşağıdaki adımları izleyerek başvuru süreçlerini başlatabilirler.

Web sitesindeki elektronik başvuru formunu doldurarak başvurunuz için ilk adımı atabilirsiniz. – BAŞVURU FORMU

Başvuru formunu tamamladıktan sonra kesin kayıt için ön ödeme dekontunuzu logoterapi@valueistanbul.com adresine iletmeniz beklenmektedir.

Ödeme Seçenekleri

Kayıt ücreti: Eğitime başvurunuzu yaptıktan sonra yerinizi kesinleştirmek için 500 TL’lik bir kayıt ücreti yatırmanız beklenmektedir. Eğitime katılmaktan vazgeçmeniz durumunda ücret iade edilmeyecektir.

Aylık ödeme seçeneği: Aylık ödeme yapmayı seçen katılımcılar Ekim 2022-Şubat 2023 arasında ayda 1 kez olacak şekilde 5 ödeme yaparlar. Aylık ödeme miktarı 2022-2023 dönemi için 800 TL’dir.

Yıllık ödeme seçeneği: Bir yıllık eğitim ücretini peşin ödemeyi tercih eden katılımcılara %10 indirim sunulmaktadır. Peşin ödemenin bir yıllık eğitim ücreti 4.500 TL yerine 4.050 TL olacaktır.

Önemli noktalar:

–  Katılımcılar katılmadıkları toplantılar dahil bütün buluşmaların ödemelerini yapmakla yükümlüdürler.

–  Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü’ne yapılan ödemelere dair iade yapılmaz.

– Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü’ne her sene ücretlerini gözden geçirmekte ve güncellemektedir. Bu ücretler 2022-2023 dönemi için geçerlidir.

Sertifikasyon

Yas ve Kayıp Çalışmasında Terapötik Beceriler Eğitim’in tamamlanması ile katılımcılara Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü tarafından, Viyana Viktor Frankl Enstitüsü onaylı uluslararası geçerliliği olan uygulayıcı sertifikası verilmektedir.

Eğitmenler

Eğitmenler hakkında ayrıntılı bilgilere Hakkımızda sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ayşegül Erçevik, Dr. Uzman Psikolojik Danışman (Öğretim Üyesi/ Bireysel ve Aile Terapisti)

Erkan Kalem, Dr. Klinik Psikolog (Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü Eş-Başkanı)

Özden Örs Kum, Uzm. Dr. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Özlem Şener, Dr. (Öğretim Üyesi/ Psikodramatist)

Özkan Kenarlı, Dr. Uzm. Psikolojik Danışman (Valueİstanbul Logoterapi Enstitüsü Eş-Başkanı)

Serhat Armağan Köseoğlu, Doç. Dr. Uzm. Psikolojik Danışman (Öğretim Üyesi)

Yelda Yıldız Önal, Dr. (Öğretim Üyesi/ Çift ve Aile Terapisti)

 

Sorularınızı logoterapi@valueistanbul.net adresinden veya 0 (545) 350 34 00 numaralı hattımızdan bize iletebilirsiniz.

bottom of page